Mir se vjen vizitor shpresoj te knaqesh tek ne!
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Letra nga mergimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angelinos
Admin


Numri i postimeve : 90
Age : 34
Location : Ergendwo in heimartland
Registration date : 08/09/2007

MesazhTitulli: Letra nga mergimi   Mon Oct 01, 2007 6:34 pm

`pikon loti n`tokč me ran
mos harro atč ditč moj nanč
n`ditč Bajrami, n`e ditč gezimi
mora rrugen e mergimit.

Sot skam gezim as nuk kam gas,
as prej malit smuj te flas,
prandaj jam ulč e po t`shkruaj
vajza yte prej dheut te huaj

Te tregoj nané pernjemend
asgjč sčsht ne vendin tem
qysh kam ardhč ketu mallkoi veten
merzia po m`shkatrron jeten.

Ketu hana rri e fsheht
ketu qielli čsht i errtč
as dielli nuk jap ndriqim
s`čsht si aj dielli i vendit tim.

Ket lulve sju vjen errč
ketu s`ka vjesht as s`ka pranver
ka veq dimen e vapč te shkret
mos me mujt nji natč me fjet.

Ktu ska qef veq gjum e punč
pamirsi me shum zullum
ketu jan njerzit si bagetia
nga nje javč nuk shkojn te shpia.

Tash nanč shum nuk po te shkruaj
vajza yte prej dheut t`huaj
se her te duash me m`kujtue
puthe dheun qe me ka rrit mua

_________________
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.rinia-shqiptare.yourme.enet
 
Letra nga mergimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rinia Shqiptare :: Prezantimet/rregullat :: Poezi-
Kėrce tek: