Mir se vjen vizitor shpresoj te knaqesh tek ne!
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mos ma lendo zemren

Shko poshtė 
AutoriMesazh
maxx_80
Special-Administrator
Special-Administrator
avatar

Numri i postimeve : 40
Age : 38
Registration date : 22/09/2007

MesazhTitulli: Mos ma lendo zemren   Fri Sep 28, 2007 3:40 pm

Mos ma lendo Zemren

Me miliona puthje
ne buz i endrrova
Me miliona vargje
per ty i shkrova

Me miliona yje
veq per ty bejn dritė
Sa te dua Zemer
me mungon qdo ditė.

As Mjek as Mjeke

ska qė mė sheron

pėrveq teje e dashur

kur mė pėerqafon.

Lendo zemran time

sa tė kesh fuqi..

por kujdes mos po vritesh

se mbrenda je ti....

Edhe Botėn tė ma falin

unė prap dot vuaj

kur e di se dora jote

mbanė unazė tė huaj...,,

malli pėr ty zemren ma kalli

eja ti te une njė puthje ta fali,,..

Puthja ime e ėmbel

si qershia

kur tė me puthesh mua

edin se qka

ėshtė dashuria....

Do te doja vetem nje qast fetyren

tende ta shikoja,Do te doja vetem nje qast
zerin tend ta ndegjoja,Do te doja

vetem nje qast puthjen tende ta shijoja,Do
te doja tere jeten me ty ta kaloja

,Dhe zemren teme vetem ty do ta dhuroja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mos ma lendo zemren
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Rinia Shqiptare :: Prezantimet/rregullat :: Poezi-
Kėrce tek: